ГрО Монархисти Лесковац тражи одговорност због несташице ињекција

Југмедиа 04.01.2026  |  ЈуГмедиа
ГрО Монархисти Лесковац тражи одговорност због несташице ињекција

Поводом алармантних информација да су Дом здравља у Вучје код Лесковца, као и околне апотеке, остали без антибиотика у облику инекција неопходних за лечење пацијената са високом температуром, Монархисти – Покрет за Краљевину Србије изражавају најоштрију осуду оваквог стања у здравственом систему.

Саопштење преносимо у целости: Недопустиво је да у 21. веку, на самом крају 2025. и почетком 2026. године, родитељи са болесном децом обилазе села и апотеке у потрази за основним лековима, док лекари, због немара и неспособности надлежних у власти Лесковца, буду приморани да „погађају“ терапију и шаљу пацијенте кући са неизвесним исходом. Ово није изолован случај, већ директна последица дугогодишњег урушавања јавног здравства, партијског управљања установама

Прочитајте још

Кључне речи

Региони, најновије вести »