Hitna pomoć u Kragujevcu primila 174 poziva u jednom danu
iKragujevac 22.01.2026

U protekla 24 sata Zavod za urgentnu medicinu u Kragujevcu imao je izuzetno angažovane ekipe, koje su odgovorile na ukupno 174 poziva građana. Tokom tog perioda realizovana je 31 terenska intervencija – 15 u dnevnim i 16 u noćnim satima.
U ambulantama je obavljen 31 pregled odraslih pacijenata, od čega 13 tokom dana i 18 tokom noći, dok je na pedijatriji evidentirano još 19 pregleda. Hitne medicinske ekipe intervenisale su i na javnim mestima u sedam navrata. Kako navode iz Zavoda, tokom dana najčešći razlozi javljanja bili su povišen krvni pritisak, srčane tegobe i povrede. U noćnim satima dominirali su pacijenti sa hipertenzijom, onkološki bolesnici, kao i osobe sa astmom. Iz Zavoda za urgentnu







![[VIDEO] Oštra kritika koalicije Nada za Bor: Optužbe za ponižavanje građana i ekološku neodgovornost](https://nstatic.net/560/41512560ykfpif.jpg)



