Webinfo: Zidovi ćutanja i „seoski urotnici“ – mehanizam pritiska na lokalne novinare Novinarstvo u Novom Bečeju
Volim Zrenjanin pre 1 dan

Novi Bečej, 31. januar 2026. – Dok su građani Novog Bečeja ispraćali 2025. godinu, praznična čestitka predsednika opštine donela je nesvakidašnju i opasnu ocenu: protiv države su se, uz Evropsku uniju, urotili i lokalni portali.
U mirnoj vojvođanskoj ravnici, gde se praznici obično proslavljaju uz poruke o miru i napretku, ova izjava — u sredini sa dva lokalna medija, od kojih je samo jedan portal — doživljena je kao jasna poruka onima koji se usuđuju da postavljaju pitanja. Autor: Tijana Janković, novinarka i urednica portala Webinfo Iako u ovoj čestitki predsednik opštine nije izgovorio ime portala Webinfo, činjenica je da u Novom Bečeju radimo samo mi i još jedna televizija koja










![Godinu dana kasnije: Sečanj i dalje traži pravdu – glasovi i ljudi koji ne pristaju na ćutanje [FOTO] Sečanj godinu dana posle…](https://nstatic.net/420/41291420lregjr.jpg)

