Велики притисак на Хитну помоћ у Крагујевцу: Амбуланте пуне, теренске екипе не стају

Велики притисак на Хитну помоћ у Крагујевцу: Амбуланте пуне, теренске екипе не стају

Завод за ургентну медицину у Крагујевцу током претходна 24 сата радио је у појачаном режиму, услед великог броја позива и интервенција грађана. Како је саопштено, диспечерски центар забележио је укупно 187 позива, док су екипе Хитне помоћи имале 45 излазака на терен.

Од тог броја, 29 интервенција обављено је у дневној смени, док је током ноћи реализовано још 16. Истовремено, значајан број пацијената збринут је и у самој амбуланти, где је прегледано 54 одраслих особа, готово равномерно распоређених између дневних и ноћних сати. Посебно оптерећење забележено је на јавним местима у граду, где је евидентирано осам интервенција, што додатно указује на интензитет рада ургентних екипа. Према структури позива, током дана најчешћи

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »