Нордијски и балтички лидери у Кијеву поводом годишњице рата у Украјини
Недељник 24.02.2026

идери из нордијских и балтичких земаља, укључујуц́и финског председника Александера Стуба (Александер Стубб) и шведског премијера Улфа Кристерсона (Кристерссон), стигли су данас у Кијев, поводом четврте годишњице од почетка руске инвазије, саопштило је украјинско Министарство спољних послова. „Драго ми је да поздравим лидере нордијских и балтичких земаља, наше истинске и блиске савезнике у одбрани слободе, правде и истине“, написао је шеф украјинске дипломатије






