Арсић: Изградњом војног објекта на Фрушкој гори трајно остајемо без 19 хектара шуме

Радио 021 25.02.2026  |  Инсајдер
Арсић: Изградњом војног објекта на Фрушкој гори трајно остајемо без 19 хектара шуме

Скупштина Војводине усвојила је пре неколико дана одлуку о изради измене и допуне Просторног плана подручја посебне намене предела "Фрушка гора" која обухвата делове општина Беочин, Ириг и града Сремске Митровице.

Како је наведено, овај план се мења "ради стварања услова за изградњу комплекса специјалне намене на Павласовом чоту, којим би се обезбедио континуитет оперативних и функционалних способности Војске Србије на територији Србије и очување постојећих потенцијала подручја уз оптимално коришћење, уређење и заштиту самог подручја". Другим речима, на Фрушкој гори се гради војни објекат. Представница удружења "Одбранимо шуме Фрушке Горе" Драгана Арсић оцењује за

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »