Скандал у Црној Гори: Хрвати неће да играју јер базен носи име наводног ратног злочинца
Телеграф 04.03.2026 | Телеграф.рс

Пред екипом Приморца из Котора је веома важна утакмица, пошто ће играти први меч осмине финала Еврокупа против Југа из Дубровника, али они неће играти у свом граду, пред својим навијачима, већ ће морати у Подгорицу.
Жалили су се Которани, али... Сада је стигао и одговор. Приморац је желео да игра пред својим навијачима, но сада је стигла и одлука из Лозане. Наиме, Хрвати су тражили да се не игра на овом базену, пошто према њиховим наводима он носи име ратног злочинца - Зорана Џимија Гопчевића. То је ЛЕН уважио, а одбијена је жалба из Црне Горе. САОПШТЕЊЕ ПРИМОРЦА ПРЕНОСИМО У ЦЕЛОСТИ: - ЦАС је одлучио да “није надлежан”. У преводу – није желео да испита да ли је одлука о












