Канцеларија за КиМ: "Курти поново признао да га не занима дијалог"; "Београд је одговорна страна"
Б92 30.03.2026

Канцеларија за КиМ саопштила је да је Аљбин Курти поново потврдио да га не занима дијалог и да чини све како би уништио постигнуте тековине, док истовремено покушава да обмањује међународну заједницу пребацивањем одговорности на Београд.
"Лицемерно је да Приштина уочи 13. годишњице од потписивања Првог бриселског споразума о нормализацији односа и 4.728 дана како није формирана Заједница српских општина за било шта оптужује Београд. Све што Курти чини и говори показује да само симулира дијалог, али да заправо представља страну која не жели ни компромис ни постизање одрживих решења", истиче се у саопштењу. Како је наведено, Београд је одговорна страна у процесу разговора који се воде у








