Да буде више мира на Земљи: Васкршњу литургију у Новом Саду служио митрополит Иринеј
Вечерње новости 12.04.2026

НА Васкршњој светој архијерејској литургији у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду начелствовао је митрополит бачки Иринеј, уз саслужење Епископа мохачког Дамаскина и новосадских свештеника и ђакона.
Епархија бачка Интернет сајт Светој литургији су, уз многобројни верни народ, присуствовали и градоначелник Новог Сада Жарко Мићин, саветник градоначелника Петар Ђурђев, муфтија војвођански и србијански Мухамед Зиљкић, као и друге личности из јавног живота града. Митрополит Иринеј је многобројном верном народу честитао празник Васкрсења Христовог. - Нека је срећан и благословен овај велики празник, Празник над празницима у нашој Цркви–Васкрсење Христово и залог












