Прво место на Галаксија купу 2026: Средњошколци из Новог Сада направили АИ уређај који помаже деци да правилно говоре
Недељник 15.04.2026

На јубиларном, десетом, Галаксија купу 2026, одржаном крајем марта у Зајечару у организацији Заједнице електротехничких школа Србије (ЗЕТШС) и Нордеус фондације, прво место освојио је тим из Новог Сада, ЕТШ „Михајло Пупин“, који су чинили ученици Роберт Фрич и Матеј Фејди, уз подршку наставника предмета Микроконтролери Новице Гутовића и ментора Миливоја Булајића из компаније Босцх Србија. Њихов пројекат „Вербо Ассистант“, иновативни преносни уређај заснован на












