Акција чишћења Новог Сада "Наш град, наша одговорност
Б92 16.04.2026

У Новом Саду данас је одржана прва у низу акција чишћења под називом "Наш град - наша одговорност" на Шодрошу, а учествовао је и градоначелник Новог Сада Жарко Мићин.
Акцију је покренуо Град Нови Сад, преко Градске управе за заштиту животне средине, са циљем уређења и очувања природе и подстицања свести о значају очувања природе. Мићин је рекао да сваког пролећа Град заједно са градским јавним комуналним предузећима "Чистоћа" и "Зеленило" организује велику пролећну акцију чишћења зелених површина и навео да су укључени и ЈП "Војводинашуме" и удружења грађана. "Данас чистимо Шодрош у првој у низу акција 'Наш град - наша







