Пљачка банке у Напуљу са 25 талаца, филмско бекство кроз канализацију (ВИДЕО)
Данас 17.04.2026 | РТС/Сања Лучић

Драма која је трајала сатима одиграла се у напуљској четврти Вомеро, где је група разбојника упала у филијалу банке Креди Агрикол, узела 25 талаца међу клијентима и запосленима, а потом успела да побегне, највероватније кроз канализациону мрежу.
Према изјавама очевидаца, четири до пет маскираних нападача пробило је излог банке користећи аутомобил, пише РТС. Објава коју дели ИлЦаполуого.ит (@илцаполуого.ит) По уласку у објекат, са лицима прекривеним маскама од „папир-машеа“ са ликовима познатих глумаца, затворили су присутне клијенте и особље у малу просторију како би несметано извршили пљачку. Аларм је активирао директор филијале, након чега су на лице места убрзо стигли карабињери и ватрогасци, који су












