"Друг ми је сачувао живот, Иса је њега упуцао": Потресне речи девојчице која је преживела масакр у школи
Телеграф 17.04.2026 | Телеграф.рс

Ученица 5. разреда школе у Кахраманмарашу, где је дечак из 8. разреда у среду убио деветоро деце и наставницу математике Ајлу, и даље не може да се опорави од трауме коју је доживела тог дана када је тешко наоружани Иса упао у учионицу и почео да убија.
Девојчица Ф. Ц. присетила се драматичних детаља и рекла да више никада не жели да иде у школу. "Ушао је учионицу и рекао је нешто попут: 'Нема излаза!". Није причао на турском, причао је на енглеском", испричала је девојчица. Она се од помахниталог дечака и његових метака са другом крила испод стола. У једном тренутку се домогла прозора и скочила, том приликом повредивши ногу. Након боравка у болници отпуштена је на кућно лечења, али дете и даље не може да дође







