Лесковчани осумњичени да су оштетили буџет Србије ѕа 12,8 милиона
Јужне вести 22.04.2026 | Љубица Јоцић

Због сумње да су утајили порез и оштетили буџет Србије, у Лесковцу су ухапшени одговорна лица фирми Тим медикал 016 и Гигант градње.
Ово је наставак сузбијања „сиве економије“, како кажу из Министарства унутрашњих послова. Сумња се да су они, у намери прибављања противправне имовинске користи, избегли плаћање пореза, приказивањем неистинитих података у пореским пријавама, чиме су оштетили буџет Републике Србије за укупно 12,8 милиона динара – кажу из МУП-а. Поднете су кривичне пријаве Основном јавном тужилаштву у Лесковцу.












