U Zagrebu stipendiraju učenike deficitarnih zanimanja

Biznis u regionu 28.04.2026
U Zagrebu stipendiraju učenike deficitarnih zanimanja

Grad Zagreb u cilju smanjenja liste deficitarnih zanimanja stipendiraće učenike/studente i u 2026./2027. godini.

Učenička stipendija je dosad bila 380, a studenti su dobijali 520 evra mesečno. Da li će Grad menjati ove iznose znaće se na jesen, po raspisivanju konkursa. Najviše deficitarnih zanimanja je u trogodišnjim srednjim školama;automehaničari,cvećari,dimničarin,građevinski radnici,mesari,krojači,bravari,pekari,poslastičari,staklari,stolari,… U kategoriji četvorogodišnjih ili petogodišnjih srednjih škola jedino deficitarno zanimanje je medicinska sestra (tehničar) opšte

Zagreb »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »