Tokom bolovanja ga videli da radi u kafani, pa ga otpustili: Nakon suđenja gazda mora da mu isplati bogatstvo

Telegraf 02.05.2026  |  Telegraf.rs/Tanjug
Tokom bolovanja ga videli da radi u kafani, pa ga otpustili: Nakon suđenja gazda mora da mu isplati bogatstvo

Bolovanje zbog "nedostatka energije"

Sud u Roterdamu je presudio da je radnik jedne građevinske kompanije iz južne Holandije nezakonito otpušten, pošto je točio pivo u pabu dok je bio na bolovanju. Uz presudu, neimenovanom zaposlenom mora da bude isplaćeno gotovo 19.000 evra na ime odštete. Kako se navodi u presudi, radnik, koji je radio kao magacioner u firmi Eselink, bio je na bolovanju od marta 2025. godine zbog "nedostatka energije", a potom je započeo proces reintegracije na radnom mestu.

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »