Tokom bolovanja ga videli da radi u kafani, pa ga otpustili: Nakon suđenja gazda mora da mu isplati bogatstvo
Telegraf 02.05.2026 | Telegraf.rs/Tanjug

Bolovanje zbog "nedostatka energije"
Sud u Roterdamu je presudio da je radnik jedne građevinske kompanije iz južne Holandije nezakonito otpušten, pošto je točio pivo u pabu dok je bio na bolovanju. Uz presudu, neimenovanom zaposlenom mora da bude isplaćeno gotovo 19.000 evra na ime odštete. Kako se navodi u presudi, radnik, koji je radio kao magacioner u firmi Eselink, bio je na bolovanju od marta 2025. godine zbog "nedostatka energije", a potom je započeo proces reintegracije na radnom mestu.







