Američki razarač uplovio u Dubrovnik: učestvovao je u borbama na početku iranske krize

Večernje novosti 04.05.2026
Američki razarač uplovio u Dubrovnik: učestvovao je u borbama na početku iranske krize

AMERIČKI razarač USS Oskar Ostin (DDG-79) uplovio je jutros u dubrovačke vode.

Foto: APFootage / Alamy / Profimedia Nazvan po Oskaru Palmeru Ostinu, američkom marincu koji je posthumno odlikovan Medaljom časti, najvišim američkim vojnim odlikovanjem, za spasavanje saborca u Vijetnamskom ratu, američki ratni brod ostaće usidren u luci Gruž do jutra 6. maja, piše Dubrovački vjesnik. Razarač klase Arli Berk pušten je u službu 2000. godine i nalazi se u pomorskoj bazi Norfolk. Opremljen je modernim oružjem za protivpodmorničko i površinsko

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »