Шмит поднео оставку на место високог представника у БиХ

Радио 021 10.05.2026  |  Н1
Шмит поднео оставку на место високог представника у БиХ

Високи представник у Босни и Херцеговини Кристијан Шмит поднео је оставку на ту функцију после скоро пет година проведених на челу Канцеларије високог представника, потврђено је за Н1 Сарајево.

Немачки дипломата је о својој намери већ информисао Управни одбор Савета за спровођење мира (ПИЦ) од којег је затражио покретање процедуре за избор новог високог представника. Шмит ће наставити да обавља све редовне дужности пуним капацитетом све док процес именовања његовог наследника не буде окончан, пише Н1 Сарајево. Он тренутно борави у Њујорку, где подноси редовни извештај Савету безбедности Уједињених нација. У својој анализи, он је остао доследан у

Повезане вести »

Кључне речи

Балкан, најновије вести »