Баћићанин: Своју заставу волимо и поштујемо само ако је пратимо и делима

Баћићанин: Своју заставу волимо и поштујемо само ако је пратимо и делима

Председник БНВ Фуад Баћићанин поручио је окупљенима да су у националну заставу уткане вредности које су, упркос негирањима, одржале Бошњаке, попут достојанства, морала, слободе, вере и заједништва. “Застава, сама по себи, није довољна.

Своју заставу поштујемо и волимо само ако је пратимо и делима, ако чувамо свој матерњи, босански језик, ако чувамо и на млађе генерације преносимо традицију и културу, ако имамо квалитетно образовање, ако се увек, искрено, боримо за јединство и ако градимо међусобно поверење”, казао је Баћићанин. Он је подсетио да се ове године обележава и 35 година од оснивања Бошњачко националног вијећа, захваљујући његовом оснивачу (Сулејману Угљанину) на свести да “у

Повезане вести »

Кључне речи

Најновије вести »