„Triptih o radnicima” na repertoaru Joakimovih dana
RTK pre 30 dana

U okviru pozorišne revije „Joakimovi dani”, koja je posvećena domaćem piscu, publika će u subotu, 23. maja, u Knjaževsko-srpskom teatru imati priliku da pogleda predstavu „Triptih o radnicima” u režiji Juga Đorđevića, u izvođenju Gradskog pozorišta Čačak.
Predstava je nastala po tekstu Sare Radojković, Strahinje Madžareva i Tijane Grumić, a kroz tri jednočinke bavi se položajem radnika i društvenim okolnostima koje oblikuju živote različitih generacija. Kako je navedeno u opisu predstave, „Triptih o radnicima” tematizuje pitanja društvenih podela, životnih izbora i odnosa prema radničkoj klasi, povezujući iskustva generacija praroditelja, roditelja i savremenog društva. U predstavi igraju Aleksandar Đinđić, Ivana











