Oglasio se MOL: Ušli smo u završnu fazu i optimistični smo, ali...
Sputnik pre 31 dana

Mađarska naftna kompanija MOL objavila je večeras da je od Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAK) dobila zvaničnu licencu za nastavak pregovora o kupovini većinskog vlasničkog udela u kompaniji NIS do 6. juna 2026. godine i navela da određeni uslovi treba da budu dogovoreni u narednim nedeljama.
Predsednik i generalni direktor MOL grupe Zsolt Hernadi izjavio je da su tokom prethodnih meseci vođeni intenzivni razgovori sa svim ključnim zainteresovanim stranama u transakciji sa NIS-om i da je postignut značajan napredak, navedeno je u saopštenju kompanije koje je objavljeno na sajtu Budimpeštanske berze. "Ušli smo u završnu fazu ovih veoma složenih pregovora. Optimistični smo, međutim, određeni uslovi tek treba da budu finalizovani u narednim nedeljama. I












