Mnogi imaju dlake na nožnim prstima: Da li je to normalno?
Radio 021 pre 30 dana | Klix.ba

Dlake na nožnim prstima često su normalna pojava i mogu biti znak dobre cirkulacije, ali njihov iznenadni rast ili opadanje ponekad može ukazivati na zdravstveni problem ili nuspojavu lekova.
Dlake mogu rasti gotovo svuda na telu, uključujući i nožne prste, a kod nekih ljudi one su izraženije zbog genetike. Kako navodi podijatar Den Majkls iz "The Reconstructive Foot & Ankle Institutea", prisustvo dlačica na prstima može biti pozitivna stvar. "Imati dlake na nožnim prstima dobar je znak jer to znači da imate dobru cirkulaciju. Ne možete stvarati dlake na nožnim prstima bez dotoka krvi", naveo je on, prenosi Klix.ba. Pojačan rast dlačica na tom delu tela










