Mural sa motivima pirotskog ćilima osvanuo u Subotici: Mađari se pobunili, traže ostavku gradonačelnika

Telegraf pre 26 dana  |  Telegraf.rs
Mural sa motivima pirotskog ćilima osvanuo u Subotici: Mađari se pobunili, traže ostavku gradonačelnika

Nakon što je na novom podvožnjaku u Ulici Maksima Gorkog u Subotici oslikan mural sa motivima tradicionalnog pirotskog ćilima, kao deo projekta "Ćirilicom kroz Srbiju", oglasila se Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara (DZVM) i najoštrije osudila oslikavanje novog murala.

Njihovo saopštenje prenosimo u celosti: "Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara (DZVM), najoštrije osuđuje oslikavanje novog murala kod podvožnjaka u ulici Maksima Gorkog i izražava duboko nezadovoljstvo ovim činom. Subotica je vekovima građena kao multietnička sredina, a nametanje simbola koji ne odražavaju njeno stvarno kulturno nasleđe predstavlja direktno narušavanje tog sklada. Detalji prikazani na ovom grafitu nemaju nikakve veze sa istorijom našeg grada,

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »