Mural sa motivima pirotskog ćilima osvanuo u Subotici: Mađari se pobunili, traže ostavku gradonačelnika
Telegraf pre 26 dana | Telegraf.rs

Nakon što je na novom podvožnjaku u Ulici Maksima Gorkog u Subotici oslikan mural sa motivima tradicionalnog pirotskog ćilima, kao deo projekta "Ćirilicom kroz Srbiju", oglasila se Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara (DZVM) i najoštrije osudila oslikavanje novog murala.
Njihovo saopštenje prenosimo u celosti: "Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara (DZVM), najoštrije osuđuje oslikavanje novog murala kod podvožnjaka u ulici Maksima Gorkog i izražava duboko nezadovoljstvo ovim činom. Subotica je vekovima građena kao multietnička sredina, a nametanje simbola koji ne odražavaju njeno stvarno kulturno nasleđe predstavlja direktno narušavanje tog sklada. Detalji prikazani na ovom grafitu nemaju nikakve veze sa istorijom našeg grada,












