Два гимназијалца награђена на републичком из биологије, трећи близу награде
Врање невс пре 26 дана | Врањеневс

Даница Стојановић, ученица Гимназије "Бора Станковић" у Врању, освојила је друго место (са 99 од 100 поена), а њен друг из одељења Новак Ђорђевић трећу награду са освојених 98 поена на републичком такмичењу из биологије, одржаном у Новом Саду.
Огњен Јовић такође се истакао освајањем 97 поена и четвртим местом на истом такмичењу. Ментор ученицима је професорка биологије Гордана Станковић. Свих осморо врањских гимназијалаца, који су учествовали на овом такмичењу, остварили су висок пласман, наводе из гимназије. "Ученицима завршног разреда овај успех је од посебног значаја – јер се освојено прво, друго и треће место на републичком такмичењу признаје као положен пријемни испит из биологије на жељеном






