Posle povratka interneta, Iranci na mreži suočeni s istim ograničenjima

Slobodna Evropa pre 29 dana
Posle povratka interneta, Iranci na mreži suočeni s istim ograničenjima

Osamdeset osam milioni Iranaca su živeli u digitalnom mraku pošto su vlasti uvele blokadu interneta posle izbijanja rata sa SAD i Izraelom.

Kraj jednog od najdužih nestanka interneta na svetu, međutim, doneo je slabu utehu mnogim Irancima koji su se posle skoro tri meseca ponovo povezali na istu strogo filtriranu mrežu pod kontrolom države. Ipak, neki Iranci su osetili olakšanje što su pobegli od skoro potpune izolacije koja je nametnuta bliskoistočnoj zemlji s oko 90 miliona stanovnika. "Osećaj kolektivnog poniženja, ograničen pristup informacijama, čak i pristup lečenju i zdravstvenoj zaštiti – to su

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »