Izložba „Dobro sakupljanje – loše sakupljanje“: Potraga za znanjem ili deo kolonijalne logike

Danas pre 25 dana  |  Svetlana Smolčić Makuljević
Izložba „Dobro sakupljanje – loše sakupljanje“: Potraga za znanjem ili deo kolonijalne logike

Izložbom koja je otvorena 28. aprila 2026. i trajaće sve do 27. juna 2027.

Gutes Sammeln – Böses Sammeln – Dobro sakupljanje – loše sakupljanje, Prirodnjački muzej u Beču (Naturhistorisches Museum Wien) obeležava jubilej, odnosno 150 godina postojanja i 270 godina istraživačke aktivnosti. Muzej, koji poseduje preko 30 miliona objekata, ubraja se u najznačajnije prirodnjačke zbirke sveta, formalno je osnovan 29. aprila 1876. potpisom cara Franje Josifa I, koji je istovremeno imenovao geologa Ferdinanda fon Hohštetera za prvog direktora,

Beč »

Ključne reči

Kultura, najnovije vesti »