Сточари траже бесплатан закуп пашњака: "Пашњаци се преоравају и злоупотребљавају, држава мора да реагује"

Б92 пре 25 дана
Сточари траже бесплатан закуп пашњака: "Пашњаци се преоравају и злоупотребљавају, држава мора да реагује"

Сточари који користе пашњаке очекују да држава боље уреди ову област, да како кажу, заустави незакониту пренамену тих површина преоравањем и да пашњаке који су узети у закуп, а не користе се за испашу стоке, одузме од закупаца и додели искључиво сточарима

Ово су неки од предлога са састанка о пашњацима, одржаног у Мужљи, код Зрењанина, који ће бити упућени Министарству пољопривреде. Сточари који желе да повећавају стадо, сматрају да пашњацима треба да се управља на основу једног регистра и да површине за напасање и сенокосе треба да користе искључиво они који имају стоку, јер на терену тренутно није тако. "Велики део пашњака закупили су људи који једноставно немају ХИД број, што значи да уопште се не баве

Повезане вести »

Кључне речи

Војводина, најновије вести »