Удар на раднике: Немачки ауто-гигант тражи назад хиљаде евра бонуса и гаси 35.000 радних места

Телеграф пре 26 дана  |  Телеграф Бизнис/ Феникс
Удар на раднике: Немачки ауто-гигант тражи назад хиљаде евра бонуса и гаси 35.000 радних места

У петак ће Радни суд Доње Саксоније у Хановеру саслушати аргументе у вези са отпремнинама за 25. и 35. годишњицу рада - исплатама које Фолксваген (Волксваген) сада тражи назад од својих радника, пишу немачки медији.

Спор произлази из ревидираног оквирног колективног уговора потписаног 21. јануара 2025. године, који је ступио на снагу ретроактивно 1. јануара исте године. Ревидирани уговор више не садржи никакве одредбе о тим бонусима за лојалност. Надаље, колективни уговори о платама потписани истовремено предвиђали су ниже посебне исплате за годишњице. Међутим, у децембру 2024. године Волксваген АГ – са седиштем у Волфсбургу – већ је исплатио јубиларне бонусе радницима

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »