Нијемци и пиво: Потрошња пада, све више пије се безалкохолно

СЕЕбиз пре 28 дана
Нијемци и пиво: Потрошња пада, све више пије се безалкохолно

БЕРЛИН - Нијемци се традиционално сматрају пивопијама, али навике се мијењају: данас пију све мање пива, а оно што пију све је више безалкохолно.

Прошле године, једно од девет отворених пива у Њемачкој било је безалкохолно, према подацима националног удружења произвођача пива. Само шест година раније, било је то тек свако дванаесто. Точније, 2025. године потрошња пива по становнику износила је око 84 литре, од чега је девет литара било безалкохолно. Бројке указују не само на промјену става према безалкохолном пиву, већ и према конзумацији пива опћенито. Наиме, 15 година раније просјек је био 103 литре

Повезане вести »

Кључне речи

Забава, најновије вести »