Иран упозорио: "Суочићете се са последицама"
Б92 пре 24 дана

Врховна оперативна команда иранских Оружаних снага упозорила је комерцијалне и војне бродове да се придржавају прописа који регулишу пролаз кроз стратешки пловни пут, или ће се суочити са последицама.
"Управљање Ормуским мореузом врше Оружане снаге Исламске Републике Иран са пуним овлашћењем", саопштио је централни штаб Хатам ал-Анбија. У саопштењу се додаје да сви комерцијални бродови и танкери морају да се крећу само одређеним рутама и да добију дозволу од Морнарице Корпуса исламске револуционарне гарде. "Свако кршење ових прописа озбиљно ће угрозити безбедност њихове пловидбе", саопштила је Врховна оперативна команда, преноси Ал Џазира. Иран је такође










