Oglasila se SZO o stanju pacijenata zaraženih ebolom
B92 pre 26 dana

Pet pacijenata se oporavilo od retke vrste ebole, saopštio je danas direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO), Tedros Adhanom Gebrejesus, tokom posete gradu Buniji u istočnom Kongu, koji se nalazi u centru epidemije, preneo je AP.
"Četiri osobe biće otpuštene iz bolnice danas, a jedna je otpuštena prekjuče", rekao je Gebrejesus tokom otvaranja novog centra za lečenje ebole u Buniji, glavnom gradu provincije Ituri. On je dodao da se još uvek radi na vakcinama i tretmanima, ali da to ne znači da ljudi ne mogu da se oporave od ebole. SZO je u petak saopštila da se jedan pacijent oporavio od virusa Bundibugjo, soja koji je izazvao aktuelnu epidemiju ebole, a za koji ne postoji odobreni tretman











