Ћију-ћи

Пешчаник пре 24 дана  |  Светлана Слапшак
Ћију-ћи
Фото: Ивана Тутуновић Карић Ђура Јакшић: На Липару Јесте ли ми род, сирочићи мали? Ил’ су и вас, можда, јади отровали? Или вас је, слабе, прогонио свет – па дођосте само да, кад људе знамо, да се и ми мало боље упознамо, у двопеву тужном певајући сет?… Ми смо мале, ал’ смо знале да нас неће нико хтети, нико смети тако волети као ти… – Ћију ћи! Моје тице лепе, једини другари, у новоме стану познаници стари, срце вам је добро, песма вам је мед; али моје срце, али

Пешчаник »

Друштво, најновије вести »