На почетку беше бес
Буро пре 24 дана

Бес се често назива „секундарном емоцијом” или првим слојем емоције.
Зашто? Јер нешто мора да га покрене. То нешто је такође емоција. Стид, повређеност, усамљеност, осећај немоћи и неприпадања. Због тога су „браћа”, Ниал и Рубен, један без другог немогући. Само половина човека. Препрека складном односу, тачније целини, ако их замислимо да у миру живе један поред другога са својим партнерима/партнеркама, што уопште није било немогуће, јесте култура. Култура која је једном давно (када је Ахилеј мрцварио леш Хектора, ког је претходно










