Amerika šalje još nuklearnog oružja u Evropu?

B92 pre 22 dana
Amerika šalje još nuklearnog oružja u Evropu?

Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost da rasporede nuklearno oružje u evropskim državama NATO-a, u nastojanju da ojačaju bezbednosne garancije saveznicima u Evropi, piše "Fajnenšel tajms".

Američki zvaničnici su pokazali otvorenost da razmotre proširenje postojećeg sistema nuklearnog deljenja, koji trenutno obuhvata šest evropskih država u kojima su stacionirani avioni sposobni za nošenje nuklearnog naoružanja, rekle su za Fajnenšel tajms tri osobe upoznate s razgovorima o tome. Razgovori, koji se vode u strogo poverljivom okviru i ne moraju nužno dovesti do konkretnih promena, dešavaju se u vremenu pojačane zabrinutosti evropskih saveznika zbog

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »