Slučaj inspektora koji je istraživao ljude bliske Vučiću stigao pred Komitet UN za ljudska prava
Rešetka pre 21 dana

Slučaj bivšeg policijskog inspektora Nebojše Blagotića iz Niša, inače rođenog Leskovčanina, koji tvrdi da je prevremeno penzionisan nakon što je tokom istrage došao do osoba bliskih vrhu vlasti, stigao je pred Komitet za zaštitu ljudskih prava Ujedinjenih nacija.
Blagotić je za Rešetku potvrdio da je Komitet UN za ljudska prava prihvatio njegovu žalbu i uzeo je u razmatranje, nakon što ju je u njegovo ime 25. februara ove godine podneo Komitet pravnika za ljudska prava (JUKOM). „Moj slučaj se našao pred Komitetom UN zbog nepoštovanja ljudskih prava od strane vlasti u Srbiji. Žalbu je poslao JUKOM, a od Komiteta UN smo 12. maja dobili obaveštenje da su žalbu primili i uzeli u rad“, kaže Blagotić. Prema dopisu koji je dobio






