Умро Ђоко Васић: Снимио једну од најпознатијих песама, није је волео
Телеграф пре 22 дана | Телеграф.рс

Један од најпознатијих ужичких музичара, Ђорђе Ђоко Васић, преминуо је данас, 4. јуна у 79. години.
Вест о његовој смрти растужила је бројне Ужичане, посебно генерације које су одрастале уз песме група „Кило и по” и „Опера”, чији је Васић био фронтмен. Ђоко је важио за једно од најпрепознатљивијих имена ужичке рок сцене. Музиком се бавио деценијама, а публика га памти по снажној енергији, аутентичном гласу и песмама које су крајем седамдесетих година имале велику популарност широм тадашње Југославије. Највећи траг оставио је као фронтмен групе „Кило и по”, са











