Nikezić (SSP): Od podaničkog odnosa prema investitorima u Boru građani nemaju nikakve koristi
Ist media pre 22 dana

Bor je izuzetno važan grad od strateškog značaja za razvoj Srbije, ali se taj razvoj poslednjih godina ne odvija na najbolji mogući način, ocenio je danas Narodni poslanik Đorđe Nikezić iz Stranke slobode i pravde (SSP).
On je, nakon razgovora sa članovima SSP-a i predstavnicima drugih opozicionih stranaka u Boru, ukazao na paradoks da grad ostvaruje ogromne prihode od izvoza, dok se istovremeno suočava sa dramatičnim odlivom mladog stanovništva. Nikezić je izneo podatak da je od dolaska kineskih investitora broj mladih u Boru smanjen za 28 odsto, kao i da je u prethodnom periodu smanjen broj zaposlenih državljana Republike Srbije u kompanijama „Zijin Mining“ i „Zijin Copper“.












