„Pobegao sam iz Beograda, nepodnošljivo je“: Ovo je razlog što se ljudi vraćaju u rodne gradove i manja mesta

Telegraf pre 10 dana  |  Telegraf Biznis
„Pobegao sam iz Beograda, nepodnošljivo je“: Ovo je razlog što se ljudi vraćaju u rodne gradove i manja mesta

Sve češće se na društvenim mrežama pojavljuju ispovesti ljudi koji su godinama živeli u Beogradu, a onda - tiho ili naglo - spakovali kofere i vratili se u rodni grad ili neko manje mesto.

Razlog više nije nostalgija, već ekonomija koja menja životne odluke. Na prvi pogled, Beograd i dalje deluje kao centar prilika, poslova i dešavanja. Ali iza slike „velikog grada šansi“ krije se sve veći broj ljudi koji tvrde da je život postao preskup, prebrz i preopterećen. Jedan od najčešćih komentara glasi upravo ovako: „Pobegao sam iz Beograda, ovo je nepodnošljivo - sve radim da bih platio stan i preživeo.“ Iza takvih ispovesti stoji slična priča - visoke

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »