Makron: Ne verujem da je rat između SAD i Irana u potpunosti završen
NIN pre 6 dana | Tanjug

Predsednik Francuske Emanuel Makron izjavio je da ne veruje da je rat između Sjedinjenih Američkih Država i Irana "u potpunosti završen", uprkos sporazumu koji je prethodnog dana potpisan u Versaju.
Emanuel Makron je u intervjuu za televiziju France 2 u četvrtak ocenio da je "uvek bolje imati sporazum nego rat", ali je upozorio da i dalje postoji rizik od eskalacije, navodeći da svet ulazi u "novu fazu saradnje i dijaloga", koja bi mogla doprineti stabilizaciji regiona i omogućiti bezbedniji protok naftnih tankera kroz Ormuski moreuz. Takođe je izrazio očekivanje da bi to moglo dovesti do postepenog pada cena goriva. Govoreći o Bliskom istoku, francuski












