Ruska političarka ostavila dvoje dece i otišla da se bori u Ukrajinu: Više nikada se neće vratiti kući

Telegraf pre 4 dana  |  Telegraf.rs
Ruska političarka ostavila dvoje dece i otišla da se bori u Ukrajinu: Više nikada se neće vratiti kući

Angelina Podkopajeva, poslanica iz okruga Aksaj u ruskoj Rostovskoj oblasti, poginula je u ratu nekoliko meseci nakon što je potpisala ugovor s ruskim Ministarstvom odbrane.

Četrdesetdvogodišnja političarka pridružila se ruskim oružanim snagama u januaru 2026, pritom navodeći kako želi iz prve ruke da vidi šta ruski vojnici proživljavaju na frontu. Pre toga bila je aktivna kao volonterka i redovno je učestvovala u dostavi humanitarne pomoći ruskim snagama na okupiranim područjima, piše Jutarnji list. Iza sebe je ostavila dvoje dece – ćerku od 12 i sina od 16 godina. Podkopajeva je poginula u borbama kod grada Limana u Donbasu, koji ima

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »