Jedan ginekolog na 8.603 pacijentkinje godišnje: "Medicinske pustinje" u kojima žive žene u Srbiji

Glas Zaječara pre 1 dan  |  Izvor: N1
Jedan ginekolog na 8.603 pacijentkinje godišnje: "Medicinske pustinje" u kojima žive žene u Srbiji

Nedostatak lekara, informacija i logistike, strah da će izrabrani lekar otići, potom i diskriminacija, a onda odluka da se pregledi odlože i ćutanje ako su doživele diskriminaciju, neka su od iskustava žena u zdravstvenom sistemu Srbije koja su zabeležena u istraživanju Instituta za društvenu teoriju.

Ljiljana Pantović sa Instituta za društvenu teoriju objašnjava da su medicinske pustinje mesta iz kojih se država povukla iz uslova koje je obavezna da pruži da bi ljudi ostvarili pravo na zdravstvenu zaštitu. "Za žene znači da su ostavljene sopstvenim resursima, da one popunjavaju rupe u sistemu. One organizuju svoj prevoz, plaćaju ono što bi trebalo da im je dostupno, traže informacije koje im niko nije dao, često odlažu preglede, i često ćute i trpe

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »