Turska kompanija postala jedini vlasnik Beka

B92 pre 1 dan
Turska kompanija postala jedini vlasnik Beka

Turski proizvođač kućnih aparata i potrošačke elektronike Arçelik kupiće preostalih 25% udela američkog Whirlpool-a u Beko Europe za 71,5 miliona evra, čime postaje jedini vlasnik kompanije.

Ovaj potez usledio je nakon što je Arçelik u aprilu 2024. godine preuzeo evropske operacije Whirlpool-a, pri čemu je američka kompanija zadržala manjinski udeo u Beko Europe. Arçelik je saopštio da je sporazum akcionara sa Whirlpool-om raskinut, ali da postojeći ugovor o licenciranju brendova ostaje na snazi, prenosi Rojters. U odvojenoj transakciji, Arçelik je prodao Whirlpool-u akcije koje predstavljaju 2,9% njegovog kapitala – prethodno stečene kroz program

Pročitajte još

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »