Vučić iz Makiša: "Dispečerski centar služi za veću sigurnost"; "Nadgleda se hiljade kilometara pruge"
B92 pre 2 dana

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obilazi novoizgrađeni Jedinstveni dispečerski centar upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu odakle je rekao da je ovaj objekat otvoren zbog veće sigurnosti i pouzdanosti.
"Mi smo ovo platili 127 miliona evra, a pre svega sa ciljem da obezbedimo veću sigurnost naših građana i robe", kazao je predsednik. Kako kaže, onima koji uzimaju bakar i kradu je odzvonilo jer je sve pod kamerama. "Ovaj centar omogućiće nam po prvi put da nadgledamo i da hvatamo kradljivce, lopove koji otimaju bakar, ali su nestručni, pa nam neretko i seku optiku. I kad vam i seku optiku, to bi u stvari trebalo da bude teroristički čin, jer mogu da izazovu smrt






