Saborni hram i Odžaklija dobili novo osvetljenje zahvaljujući donaciji niške kompanije
Rešetka pre 1 dan

Saborni hram Svete Trojice i hram Rođenja Presvete Bogorodice, poznatiji kao Odžaklija, dobili su novo osvetljenje zahvaljujući donaciji kompanije „FLUOELEKTRO“ iz Niša, realizovanoj u saradnji sa Gradom Leskovcem i Eparhijom niškom.
Kako je saopšteno, donacija je rezultat saradnje lokalne samouprave i privrednog sektora, a realizovana je sa ciljem očuvanja kulturne i duhovne baštine grada. Kompanija „FLUOELEKTRO“, koja se više od dve decenije bavi profesionalnim osvetljenjem i elektromaterijalom, preko Kluba privrednika Niša i na inicijativu Dragana Miloševića Mastera, obezbedila je opremu za osvetljenje dva najznačajnija pravoslavna hrama u Leskovcu. Donacija je sprovedena uz blagoslov







