"Slučajno sam izašao i pokajao se, kao da ima 50 stepeni": Centar Čačka sablasno prazan, sutra još toplije
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs / Rina

Prvi jači toplotni talas stigao je u Srbiju i zapalio gradski asflat.
U Čačku je centar grada već od popodnevnih sati bio gotovo prazan iako subota važi za jedan od “najživljih” dana u gradu na Moravi. Gradski trg, glavne ulice i kafići bili su tokom dana sablasno prazni. - Velika je vrućina, kao da ima 50 stepeni, a jedini spas nam je pored Morave i u debeloj hladovini. Ovo sam slučajno izašao do prodavnice i pokajao se. Sutra od 12 do 18 sati nema me u centru grada, kaže za RINU jedan od retkih prolaznika kog smo zatekli na ulici.







