Srbija dobija predstavništvo kineske privredne komore
Nova ekonomija pre 12 sati

U Srbiji će biti otvoreno predstavništvo Kineskog saveta za promociju međunarodne trgovine (CCPIT), koji okuplja više od 300.000 kompanija članica, saopšteno je nakon današnjeg sastanka predsednika Privredne komore Srbije (PKS) Marka Čadeža i ministarke trgovine Jagode Lazarević sa Ren Hongbinom, predsednikom CCPIT-a.
To predstavništvo će svojim aktivnostima pokrivati čitav region, dodaje se u saopštenju PKS. CCPIT je najveća kineska institucija za podršku međunarodnoj trgovini i investicijama, sa ograničenim brojem predstavništava u inostranstvu, „koja se otvaraju isključivo na strateški važnim tržištima“, navode iz domaće privredne komore. Na sastanku je dogovoreno i formiranje zajedničke radne grupe koja za organizovanje evropskog „spin-off“ izdanja Kineskog međunarodnog












