Vučić: Ruska služba nikad ne bi potpisala lažni izveštaj o zvučnom topu
Slobodna Evropa pre 13 sati

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio se Ruskoj službi bezbednosti (FSB) što je, kako je rekao, zajedno sa srpskom službom potvrdila da na protestu u Beogradu 15. marta 2025, nije upotrebljen "zvučni top".
Novo Vučićevo pominjanje izveštaja FSB-a od prošle godine, dolazi nakon što je Više javno tužilaštvo u Beogradu u petak saopštilo da vodi istragu o povezanosti studentskog pokreta sa upotrebom "zvučnog topa" tokom antivladinog protesta 15. marta 2025. godine. "Je l' vi mislite da će Botnikov (Aleksandar, direktor FSB) da vam stavi potpis na nešto što je laž", rekao je Vučić novinarima 21. juna prilikom obilaska Jedinstvenog železničkog dispečerskog centra.










