Eks ministar Hrvatski ekstremista i poslanik ponovo zapevao: "Kad Puniša tri metka ispali..."

Telegraf pre 8 sati  |  Telegraf.rs
Eks ministar Hrvatski ekstremista i poslanik ponovo zapevao: "Kad Puniša tri metka ispali..."

aborski poslanik iz Domovinskog pokreta (DP) i bivši ministar poljoprivrede Josip Dabro ponovno je zapevao pesmu o atentatu u Narodnoj skupštini u Beogradu 20. juna 1928. godine. "Kad Puniša tri metka ispali, Pavla ubi, a Stjepana rani.

Ubiše nam Stjepana Radića, a mi njima Karađorđevića. Zakukala ptica kukavica, zaplakala majka Hrvatica", peva Dabro na snimku. "Na molbu brojnih hiljada pratilaca, ponovno pevam deo stihova pesme u spomen na braću Radić i tragični atentat u Beogradu. Neka se ne zaboravi", napisao je Dabro na Facebooku. Istu pesmu pevao je i sredinom februara na pokladnom jahanju u Komletincima. Tada je, međutim, ubacio stihove "u Madridu grobnica od zlata, u njoj leži vođa svih

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »