Zabranjuje se korišćenje veštačke inteligencije u školama
B92 pre 5 sati

Norveška uvodi gotovo potpunu zabranu korišćenja alata veštačke inteligencije za učenike osnovnih škola, dok će starijim učenicima njihova upotreba biti ograničena.
Vlada ovom merom želi da spreči negativan uticaj tehnologije na učenje, nakon što je već 2024. godine, zbog pada rezultata na testovima, zabranila pametne telefone u školama. Premijer Jonas Gar Støre na konferenciji za novinare u petak objasnio je da korišćenje veštačke inteligencije povećava rizik da najmlađi učenici preskoče ključne korake u obrazovanju. "Najvažnije u školi je da naša deca nauče da čitaju, pišu i računaju", poručio je Støre. Dodao je da će nove












