Netanjahu: "Nećemo dozvoliti Iranu da dođe do nuklearnog oružja, ostaćemo u Libanu"
Telegraf pre 5 sati | Telegraf.rs/Tanjug

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je da njegova zemlja neće praviti ustupke kada je reč o sprečavanju Irana da razvije nuklearno oružje, kao ni u vezi sa vojnim pritiskom na libanski militantni pokret Hezbolah, uz poruku da će izraelska vojsta ostati u južnom Libanu "koliko god bude bilo potrebno".
Netanjahu je u govoru na komemorativnom skupu povodom 50 godina od smrti svog brata Joni Netanjahua, koji je poginuo tokom akcije oslobađanja talaca u Entebeu kao pripadnik elitne jedinice Izraelskih odbrambenih snaga ( IDF), izjavio da Izrael neće dozvoliti Iranu da dođe do nuklearnog oružja. "Što se tiče Irana: kakvi god diplomatski procesi da se odvijaju, neću dozvoliti da Iran dođe do nuklearnog oružja. Dok sam ja premijer Izraela, to se neće dogoditi", poručio










